середа, 14 вересня 2016 р.

Тема уроку: Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.Перетворення іменованих чисел.Розв'язування задач. 2 клас

МЕТА: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел;
             повторити одиниці вимірювання величин; вчити перетворювати
             величини, виражені в одиницях вимірювання довжини, маси, часу,
             розвивати пізнавальну активність, логічне мислення учнів; виховувати
             цікавість до математики через гру, логічні завдання.
ОБЛАДНАННЯ: таблиця іменованих чисел,наочний матеріал, таблиці для роботи в парі, ТЗН (ноутбук, запис звуків, пісень, фізкультхвилинок)
ТИП УРОКУ: урок застосування знань, умінь та навичок.                                                                                                         
Хід уроку
 І.Організаційна частина.
Закінчилася перерва, пролунав дзвінок.
А тепер усі швиденько налаштуйтесь на урок.
Психолочічний настрій
Учні: В цьому класі друзі всі -  я і ти, і ми, і ви.
           Посміхнись тому, хто зліва, посміхнись тому, хто справа.
           Ми - одна сім'я. І хлоп'ята, і дівчата, вчитель мій і я.
Ігрова ситуація.
Учитель.
Сьогодні ми з вами відправимось в цікаву подорож, а на якому виді транспорту ви дізнаєтесь із загадки?
Диво - птиця, хвіст горить, до зірок вона летить.(ракета)
"Юні конструктори"- гра
Щоб полетіти в космічну подорож потрібно скласти з геометричних фігур ракету.( Діти на дошці складають ракету)
- З яких фігур склали ракету?
Отже, вирушаймо в подорож (звучить звук запуску ракети)
" Мозковий штурм". Усний рахунок.
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки пальців на одній руці?
- Скільки лап у котика?
- Скільки вогників у світлофора?
- Скільки кольорів у веселки?
- Скільки коліс у машини?
Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого.
Учитель. Діти, а хто ще проситься з нами у подорож? (Звучить пісня капітошки). Допоможемо капітошкам розв'язати приклади і спуститися з хмаринки.( Діти біля дошки обчислюють приклади.)
Капітошка вирішив побути космонавтом й з хмарки спуститися на парашуті.
Робота в парі. Гра " Допоможемо парашутистам".
(звучить запис звуку вітру)
Хвилинка релаксації.Закрийте  очі й нахиліть голови, що ви почули?
Та що це? Вітер заніс парашут до лісу, де росте ялинка.А яке зимове свято наближається до нас? А чим прикрашаємо ялинку ? Давайте прикрасимо ялинку незвичайними іграшками, обчисливши приклади.
Самостійна робота ( учні, обчисливши приклади  на яблучках, грибочках,  прикрашають  ялинку).
У лісі Капітошки знайшли " Чарівну скриньку". Давайте об'єднаємось в групи й,  обчисливши приклади, допоможемо героям із мультфільмів відшукати подарунок.( робота за ноутбуком в групах)
Метод  " Кубування".Кругові приклади.
Давайте станемо в коло, адже завдяки дружбі ми зможемо дістатися до нашої планети.
- Ти котись , чарівний кубик , до зірок нам шлях вкажи,
  А хто візьме кубик в руки -  вмить і відповідь скажи.
( Діти передають кубик, розв'язуючи кругові приклади)
Фізкультхвилинка
Ось ми і дібрались до планети " Цікава  математика"
Мотивація навчальної діяльності.
Повторення таблиці іменованих чисел.
Повідомлення теми і мети уроку.
Робота за матеріалом підручника.
Перетворення іменованих чисел - № 454
Робота над задачами - № 455
Обчислення периметра прямокутників- № 457
Узагальнення знань.
" Асоціативний кущ"
Що ми відносимо до математики?
Підсумок .
Метод "Розмова по телефону"
-Що навчилися на уроці?
Домашнє завдання

№ 458, 459.Повторити таблицю іменованих чисел. 

Немає коментарів:

Дописати коментар